Se založením města Karlovy Vary souvisí pověst, kde figuruje sám král Karel IV. Často pobýval na hradu Loket a měl oblíbenou honitbu Císařský les (dnes Slavkovský). Jednou pronásledoval jelena a dostal se do blízkosti řeky Teplé, kde tryskal horký pramen. Rozhodl se u něho postavit lovecký zámeček. Sám si ve vodě vyléčil nemocnou nohu a uznal, že může zahnat mnohé nemoci. V místě poté vzniklo město s názvem „Teplé lázně u Lokte“. Karlovy Vary prosluly také díky jinému jménu – David Becher. Doktor se postaral o zavedení mnohých léčebných postupů a rovněž se zasloužil o výstavbu města.
Dnes jsou Karlovy Vary centrem relaxace, lázeňské péče a mnoha památek. Z Lokte se dostanete do města Karlovy Vary autobusem a vlakem za půl hodiny. Můžete se projít po kolonádách, do hvězdárny, muzea, do kostelů nebo se vypravit na některou z blízkých rozhleden. Lázeňské hosty přitahují malebné kolonády. Sadová kolonáda vznikla v roce 1880 a pod její střechou a v blízkosti najdete tři léčivé prameny. Mlýnskou kolonádu postavil Josef Zítek a byla ještě v roce 1893 prodloužena až ke Skalnímu prameni. Pod střechou stojí 124 korintských sloupů, prostor je místem pro orchestřiště, pět minerálních pramenů a vyplňují ho i sochy a plastiky. Tržní kolonáda vznikla v roce 1883 a stojí nad Tržním a Karla IV. prameny. Zámecká kolonáda se dělí na kolonádu Dolního a Horního pramene. Vřídelní kolonáda stojí nad gejzírem horké minerální vody a stavby se tu v průběhu let měnily.
Karlovy Vary vám dávají i možnost se projít historií. Na vlastní oči se lze podívat do sklárny Moser, kde je umístěna expozice s přiblížením 150 let historie sklárny. Podíváte se na různé majitele sklárny a na sklářské výrobky. Připraveno je více jak dva tisíce exponátů. Na výstavě se můžete podívat i na sedm dokumentárních pořadů, např. Moserovské skloviny, Dekorativní a nápojové sklo Moser v historickém vývoji, Klub Moserovských obřích číší atd. Prohlídky se provádějí denně. Zobrazit další tipy co dělat v Karlových Varech.
Další tipy na výlety v okolí hradu Loket:
Licence fotografií: 3.0 Unported